Diety odchudzające


Książki o dietach- największy wybór w najlepszych cenach.

Zielona dietaNie od dziś wiadomo, że kolor warzyw, owoców ma ogromne znaczenie. To właśnie kolor świadczy o tym, jakie substancje odżywcze dany owoc, warzywo posiada. Jak wiadomo, zieleń kojarzy się nam ze zdrowiem, lepszym samopoczuciem. Ogólnie często też kojarzy się z wiosną, gdyż to wtedy świat budzi się do życia po zimowym śnie.

Pragniemy zatem Państwu przedstawić nowoczesną dietę zieloną, która zadba o szczupłą talię, a dodatkowo poprawi samopoczucie i polepszy stan zdrowia.

Herbata

Zielona dieta bardzo pozytywnie wpływa na trawienie, oczyszcza cały organizm z toksyn. Warto również dodać, iż zielone produkty wzmacniają organizm i regulują ciśnienie krwi. Zieleń w produktach jest gwarancją tego, iż znajdują się w nich witaminy z grup A, E, K, C, B, a także żelazo, kwas foliowy, wapń, beta-karoten, magnez, czy fosfor. Kolor danych warzyw, owoców świadczy o tym, co mogą one nam dostarczyć. To właśnie barwniki roślinne pochodzenia naturalnego pomagają w transporcie tlenu w naszym organizmie, a jak wiadomo tlen jest niezbędnym elementem procesu spalania. To właśnie on pomaga w zrzucaniu zbędnych kilogramów.

Kolor zielony w roślinach pochodzi od chlorofilu. Wielu nazywa go też słonecznym barwnikiem, gdyż zieleń pochłania energię słoneczną. Duże grono współczesnych naukowców jest zdania, iż to właśnie zieleń ma korzystny wpływ na krwinki czerwone, a co za tym idzie buduje odporność organizmu, chroni go przed bakteriami, szkodliwym wpływem wolnych rodników.

Przykładowy jadłospis:

  • Śniadanie: zielona herbata 250 ml, ser ze szczypiorkiem, dwa owoce kiwi,
  • Obiad: zupa z brokułów starta na krem, pierś z kurczaka a zieloną sałatą, zielona herbata 250 ml,
  • Kolacja: surówka z zielonych warzyw (ogórek, szczypiorek, sałata, papryka zielona), kromka ciemnego pieczywa.

Istotą zielonej diety jest budowanie jadłospisu, w którym przy każdym posiłku wykorzystuje się choć jedno zielone warzywo lub też owoc. Pamiętaj, aby wzbogacać potrawy natką pietruszki, szczypiorkiem, koperkiem, bazylią, miętą. Możesz też pić zielone soki. Na pewno polubisz smak wyciśniętego soku z kiwi, bądź też winogrona. Z pewnością zielone jabłko pomoże ci w trakcie dnia również zaspokoić drobną chęć na przekąskę.

Tak jak w przypadku każdej diety, pamiętaj, by spożywać dużą ilość wody. Najlepiej niech to będzie 2 litry w ciągu dnia. Pamiętaj jednak o tym, iż posiłki takie jak zupy, czy też napoje również można wliczyć do łącznej ilości spożywanych płynów w ciągu doby.

Oceń dietę