Diety odchudzające
- Dieta 3D chili
- Dieta 8-godzinna
- Dieta 50/50
- Dieta 1000 kalorii
- Dieta 5 czynników
- Dieta 7 dni
- Dieta aktywnego mężczyzny
- Dieta Andersona
- Dieta antycellulitowa
- Dieta antyhistaminowa
- Dieta antystresowa
- Dieta Atkinsa
- Dieta aztecka
- Dieta bananowa
- Dieta biblijna
- Dieta Cambridge
- Dieta cebulowa
- Dieta Charlesa Clarka
- Dieta chronometryczna
- Dieta cukrzycowa
- Dieta DASH
- Dieta Diamondów
- Dieta dla 20,30,40 latków
- Dieta dla biegaczy
- Dieta dla dwojga
- Dieta dla dzieci z nadwagą
- Dieta dla "gruszki"
- Dieta dla "jabłka"
- Dieta dwudniowa (odnawiająca)
- Dieta eliminacyjna
- Dieta Fultona (OMG)
- Dieta garstkowa
- Dieta Gersona
- Dieta grejpfrutowa
- Dieta grup krwi
- Dieta hiszpańska
- Dieta hollywoodzka
- Dieta jogurtowa
- Dieta kefirowa
- Dieta kapuściana
- Dieta kopenhaska
- Dieta lekkostrawna
- Dieta makrobiotyczna
- Dieta Mayra
- Dieta mleczna
- Dieta Montignac
- Dieta na chandrę
- Dieta na bazie soków
- Dieta na dobry humor
- Dieta na mroźne dni
- Dieta na włosy i paznokcie
- Dieta norweska
- Dieta odtruwająca
- Dieta ostatniej szansy
- Dieta orientalna
- Dieta owocowo-warzywna
- Dieta Ornisha
- Dieta owsiana (jednodniowa)
- Dieta Oxy
- Dieta piękności
- Dieta paleo
- Dieta po diecie
- Dieta proteinowa (dukana)
- Dieta pszenna (oczyszczająca)
- Dieta przeciw zaparciom
- Dieta przetworowa
- Dieta przy anemii
- Dieta przy wrzodach żołądka
- Dieta rodzinna
- Dieta rozdzielna (niełączenia)
- Dieta ryżowa
- Dieta Szangri-La
- Dieta South Beach
- Dieta startowa
- Dieta strukturalna (dr Bardadyna)
- Dieta szwedzka 1000 kalorii
- Dieta śródziemnomorska
- Dieta tropikalna
- Dieta Turbo
- Dieta Turbo koktajlowa
- Dieta tybetańska
- Dieta Wall Street
- Dieta warzywna
- Dieta wegetariańska
- Dieta Weight Watchers
- Dieta wielowarzywna
- Dieta wodna
- Dieta zasadowa
- Dieta zielona
- Dieta ziołowa
- Dieta ziemniaczana
- Dieta zwiększająca płodność
- Dieta zone
Dieta wegetariańska
Przedstawiona tutaj dieta nie jest typową kuracją odchudzającą, a swego rodzaju sugestią co do zdrowego stylu życia, podczas którego spożywa się głównie warzywa i owoce. Ten program żywieniowy całkowicie eliminuje z codziennego repertuaru mięso, czy ryby. Wiele osób, które uważa, iż w ten sposób naszemu organizmu nie będzie dostarczać odpowiedniej ilości składników odżywczych mówimy, iż tak nie będzie. Białka zwierzęce zostaną odpowiednio zastąpione.
|
|
Budując swój harmonogram żywieniowy, według założeń diety wegetariańskiej, powinniśmy pamiętać o tym, by wybierać jedynie najbardziej wartościowe produkty. Ma to wypełnić pustkę, która pozostanie po braku spożywania mięsa, czy ryb.
Mięso w naszej diecie zostanie zastąpione przez produkty bogate w białko, żelazo, witaminy z grupy B12. Warto jest także stawiać na te składniki, które są bogate w kwas foliowy, wapń i cynk. Źródłem białka w tejże diecie będzie wszelkiego rodzaju nabiał. Ogromną rolę odgrywają tutaj także rośliny strączkowe jak soczewica, groch, bób, soja, czy fasola. Witaminy B12 dostarczą ci produkty mleczne, a także jaja. Cynku należy szukać w roślinach strączkowych, produktach mlecznych, ziarnach, orzechach. Kwasu foliowego dostarczą Ci owoce, zielone warzywa liściaste, fasola, a także orzeszki ziemne. Na koniec należy pamiętać także o żelazie. Znajdziesz go w warzywach, a przede wszystkim brukselce, brokułach, sałacie, natce pietruszki, fasoli oraz w produktach zbożowych, owocach.
W diecie wegetariańskiej najważniejsze jest, by pamiętać o dostarczeniu organizmowi tych składników, które są zawarte w mięsie zwierzęcym, jak i też w rybach. Kuracja będzie najskuteczniejsza wtedy, gdy ograniczymy spożycie soli i cukru. Nie korzystaj również z produktów wysoko przetworzonych. Warto jest wzbogacić swą dietę o błonnik, który znajdziesz w makaronach, ziemniakach, chlebie, kaszy. Należy także pamiętać o codziennym dostarczaniu wapnia, który znajdziesz w produktach mlecznych, warzywach liściastych, orzechach, pestkach słonecznika.

Pamiętaj, że mięso i ryby można skutecznie zastąpić produktami równie wartościowymi. Wiedz, że kuracja przyniesie pewne efekty w postaci utraty wagi. Na początku będzie to około dwóch kilogramów w ciągu dwóch tygodni. Przez pierwszy miesiąc utrzyma się właśnie taka tendencja. Później twoje ciało, twój metabolizm się ustabilizuje.
Korzystanie z diety wegetariańskiej ma nie tylko plusy, ale i też minusy. Najpierw jednak wspomnimy o tych pierwszych. Stosując dietę wegetariańską zmniejszasz ryzyko wystąpienia miażdżycy, próchnicy zębów, zaparć, nadciśnienia tętniczego, chorób serca, otyłości… Niestety stosowanie diety wegetariańskiej może także przynieść zwiększone ryzyko wystąpienia chorób takich jak zaburzenia miesiączkowania, osteoporoza, niedokrwistość, biegunki, zaburzenia neurologiczne, niedorozwój fizyczny, niedorozwój psychiczny, niedożywienie, krzywica.
Osoby będące wegetarianami po dłuższym czasie stosowania tejże kuracji są dużo bardziej zdrowe, energiczne. Dla lepszego efektu pamiętaj również o nienadużywaniu alkoholu, papierosów, a także innych szkodliwych używek. Trudno jest z nich zrezygnować, toteż rób to stopniowo, aż do całkowitego zaprzestania ich stosowania.
Oceń dietę