Diety odchudzające


Książki o dietach- największy wybór w najlepszych cenach.

Dieta wegetariańska

Przedstawiona tutaj dieta nie jest typową kuracją odchudzającą, a swego rodzaju sugestią co do zdrowego stylu życia, podczas którego spożywa się głównie warzywa i owoce. Ten program żywieniowy całkowicie eliminuje z codziennego repertuaru mięso, czy ryby. Wiele osób, które uważa, iż w ten sposób naszemu organizmu nie będzie dostarczać odpowiedniej ilości składników odżywczych mówimy, iż tak nie będzie. Białka zwierzęce zostaną odpowiednio zastąpione.

Budując swój harmonogram żywieniowy, według założeń diety wegetariańskiej, powinniśmy pamiętać o tym, by wybierać jedynie najbardziej wartościowe produkty. Ma to wypełnić pustkę, która pozostanie po braku spożywania mięsa, czy ryb.


Mięso w naszej diecie zostanie zastąpione przez produkty bogate w białko, żelazo, witaminy z grupy B12. Warto jest także stawiać na te składniki, które są bogate w kwas foliowy, wapń i cynk. Źródłem białka w tejże diecie będzie wszelkiego rodzaju nabiał. Ogromną rolę odgrywają tutaj także rośliny strączkowe jak soczewica, groch, bób, soja, czy fasola. Witaminy B12 dostarczą ci produkty mleczne, a także jaja. Cynku należy szukać w roślinach strączkowych, produktach mlecznych, ziarnach, orzechach. Kwasu foliowego dostarczą Ci owoce, zielone warzywa liściaste, fasola, a także orzeszki ziemne. Na koniec należy pamiętać także o żelazie. Znajdziesz go w warzywach, a przede wszystkim brukselce, brokułach, sałacie, natce pietruszki, fasoli oraz w produktach zbożowych, owocach.

W diecie wegetariańskiej najważniejsze jest, by pamiętać o dostarczeniu organizmowi tych składników, które są zawarte w mięsie zwierzęcym, jak i też w rybach. Kuracja będzie najskuteczniejsza wtedy, gdy ograniczymy spożycie soli i cukru. Nie korzystaj również z produktów wysoko przetworzonych. Warto jest wzbogacić swą dietę o błonnik, który znajdziesz w makaronach, ziemniakach, chlebie, kaszy. Należy także pamiętać o codziennym dostarczaniu wapnia, który znajdziesz w produktach mlecznych, warzywach liściastych, orzechach, pestkach słonecznika.

Sałatka

Pamiętaj, że mięso i ryby można skutecznie zastąpić produktami równie wartościowymi. Wiedz, że kuracja przyniesie pewne efekty w postaci utraty wagi. Na początku będzie to około dwóch kilogramów w ciągu dwóch tygodni. Przez pierwszy miesiąc utrzyma się właśnie taka tendencja. Później twoje ciało, twój metabolizm się ustabilizuje.

Korzystanie z diety wegetariańskiej ma nie tylko plusy, ale i też minusy. Najpierw jednak wspomnimy o tych pierwszych. Stosując dietę wegetariańską zmniejszasz ryzyko wystąpienia miażdżycy, próchnicy zębów, zaparć, nadciśnienia tętniczego, chorób serca, otyłości… Niestety stosowanie diety wegetariańskiej może także przynieść zwiększone ryzyko wystąpienia chorób takich jak zaburzenia miesiączkowania, osteoporoza, niedokrwistość, biegunki, zaburzenia neurologiczne, niedorozwój fizyczny, niedorozwój psychiczny, niedożywienie, krzywica.

Osoby będące wegetarianami po dłuższym czasie stosowania tejże kuracji są dużo bardziej zdrowe, energiczne. Dla lepszego efektu pamiętaj również o nienadużywaniu alkoholu, papierosów, a także innych szkodliwych używek. Trudno jest z nich zrezygnować, toteż rób to stopniowo, aż do całkowitego zaprzestania ich stosowania.

Oceń dietę