Diety odchudzające


Książki o dietach- największy wybór w najlepszych cenach.

Dieta śródziemnomorskaPłaski brzuch to marzenie każdej osoby. Stosowanie określonej diety przyczynia się do jego uzyskania. Zapewni nam ona utratę do 8 kg w zaledwie 32 dni. Harmonogram diety zakłada spożycie kalorii na poziomie do 1600. Plan żywieniowy wymaga jedzenia pełnych ziaren, nieprzetworzonego mięsa, nasion i orzechów, warzyw, chudego oraz niewielkiej ilości czerwonego mięsa (raz w miesiącu).

Dieta śródziemnomorska opiera się na spożywaniu tłuszczów nienasyconych. Można je znaleźć w: awokado, oliwkach, orzechach i nasionach, soji, ciemnej czekoladzie, nasionach lnu, a także w oleju i oliwie z oliwek. Badania dowiodły, że tłuszcze nasycone zawarte w potrawach wpływają pozytywnie na nasze zdrowie, ale również pozytywnie oddziałują na redukcję tłuszczyku zgromadzonego w naszym brzuszku. Ich ogromnym atutem jest pomoc w kontrolowaniu apetytu.

Przez pierwsze 4 dni staramy się zlikwidować wzdęcia, które mogą powstać podczas wchłaniania dużych ilości tłuszczów nienasyconych. Przez te kilka dni wartość kaloryczna spożywanych produktów musi zawierać się w przedziale 1200-1400 kcal. W trakcie tych 4 dni wstępu musimy pić co najmniej 2 litry wody każdego dnia. Mieszajmy ją z ziołami, cytryną, ogórkiem. Dietę możemy uzupełnić ćwiczeniami, aczkolwiek nie ma takiego przymusu. Przez czas jej trwania spożywamy dziennie 4 posiłki zawierających porcję odpowiednio około 400 kcal.

Przykładowy jadłospis (pierwsze 4 dni diety):

  • Śniadanie: 1/2 szklanki soku ananasowego, 200 g ryżu, szklanka odtłuczonego mleka, 50 g nasion słonecznika
  • Obiad: 200 g marchewki, 70 g chudego mięsa, plasterek sera
  • Kolacja: 200 g grzybów duszonych, 150 g brązowego ryżu, 70 g tuńczyka w oleju
  • Przekąska: napój ananasowy, szklanka odtłuczonego mleka, łyżka siemienia lnianego

Ponadto wypijamy 2 litry wody w ciągu dnia.

Przykładowy jadłospis na pozostałe dni diety:

  • Śniadanie: owsianka z muesli
  • Obiad: sałatka z ogórkiem, kanapki z szynką
  • Kolacja: 70 g łososia z grilla, 150 g fasoli zielonej, 30 g nasion ze słonecznika
  • Przekąska: 200 g czerwonej papryki, sok z ananasa, 50 g hummusa

Dieta śródziemnomorska stosowana regularnie z dbałością o szczegóły przyniesie upragnione efekty - czyli zrzucimy zbędne kilogramy i pozbędziemy się tłuszczyku z brzucha. Dieta ogranicza dzienne spożycie kalorii oraz utrwala nowe, zdrowe nawyki żywieniowe. Zmusza nas do częstego, regularnego jedzenia, co korzystnie odbije się na naszym zdrowiu oraz wyglądzie.

Oceń dietę