Diety odchudzające


Książki o dietach- największy wybór w najlepszych cenach.

Dieta GersonaChoroby nowotworowe to plaga XXI wieku, z którą lekarze nadal nie mogą sobie skutecznie poradzić. Pomimo zastosowania chemioterapii i tak w wielu przypadkach pacjenci borykają się z nawrotami choroby, z jej zbyt dużym i szybko postępującym rozprzestrzenianiem się w organizmie.

Przez wielu lekarzy medycyna niekonwencjonalna jest uznawana za nieefektywną, jednakże nie zawsze tak jest. Kuracja doktora Gersona jest przykładem na to, jak można ustrzec się przed rakiem spożywając odpowiednie ilości soków z warzyw i owoców.

Kuracja doktora Gersona to odpowiedź na coraz częstsze diagnozowanie nowotworów wśród ludzi na całym świecie. Przez wielu lekarzy terapia uznawana jest za nieprzydatną, jednakże wiele osób poleca tą dietę, jako naturalną i w pełni bezpieczną kurację przeciwdziałającą powstawaniu nowotworu. Niemiecki lekarz, dr Gerson, opracował wskazówki, które mają na celu pozbycie się z organizmu toksyn, związków chemicznych, które są odpowiedzialne za powstawanie, a także rozwój chorób nowotworowych.

Szereg informacji na temat stosowania kuracji doktora Gersona, a także opisów historii osób wyleczonych dzięki tejże terapii, znaleźć można w książce pt. „Metoda doktora Gersona – leczenie raka oraz innych chorób przewlekłych”. W książce zostały także zawarte przepisy, które należy wykorzystywać w trakcie kuracji.

Metoda doktora Gersona polega na codziennym spożywaniu:

  • trzech określonych posiłków,
  • trzynastu szklanek świeżo wyciśniętego soku z warzyw lub owoców,
  • przeprowadzaniu co najmniej trzech lewatyw z kawy przyrządzonej według wskazówek doktora Gersona.

Książka - dieta Gersona

Jeśli chodzi o ilość wypijanych soków, to może ona być różna. W tym miejscu doktor Gerson wskazuje nawet, że spożycie soków może być większe aniżeli zalecane dawki płynów. Owoce, jakie winny być wykorzystywane w diecie to jabłka, śliwki, porzeczki, winogrona, brzoskwinie, wiśnie, melony, mandarynki, banany. Istotne jest to, aby owoce spożywane były na surowo. Kuracja Gersona zakłada także spożywanie dużej ilości warzyw, najczęściej winno się to odbywać w postaci surówek, np. z marchwi, kapusty. Niektóre warzywa zaś należy gotować do całkowitej miękkości bez dodatku soli. Podstawowymi składnikami warzywnymi są: fasolki szparagowe, kukurydza, brokuły i kalafiory.

Na koniec należy także wspomnieć o lewatywach z kawy. Nie ma co ukrywać, jest to dość specyficzne podejście, jednakże detoksykacja organizmu za pomocą kawy pomaga nie tylko usuwać toksyny, ale także niszczyć tkanki guzów.

Należy dodać, że dieta dr Gersona nakierowana jest na usuwanie przyczyn raka, a nie na ograniczanie skutków choroby. Istotne jest to, że w trakcie walki z chorobą nowotworową osłabiamy nasz organizm. Traci on cenne elementarne składniki odżywcze. Kuracja Gersona dostarcza je, dzięki czemu organizm zyskuje siły do walki z rakiem. Gerson udowadnia, że rak nie musi być utożsamiany z chorobą nieuleczalną. Dzięki udokumentowanym przypadkom klinicznym leczenie raka za pomocą kuracji Gersona jest faktem.

Oceń dietę