Diety odchudzające


Książki o dietach- największy wybór w najlepszych cenach.

Dieta eliminacyjnaJedną z najnowszych odpowiedzi na zaspokojenie potrzeby zmian we współczesnej dietetyce jest dieta eliminacyjna. Kuracja ta może przypaść do gustu wielu osobom z tego względu, że jest jedną z mniej restrykcyjnych diet dostępnych w obecnym czasie na rynku. Pomimo zmniejszonej rygorystyki kuracja jest na tyle skuteczna, że warto rozważyć jej zastosowanie.

W diecie, jak sama nazwa wskazuje, usuwane są produkty, które wywołują reakcje niepożądane w przypadku naszego układu odpornościowego. Każdy, kto chce zastosować tą dietę powinien wiedzieć o tym, że organizm ludzki w przypadku, gdy nie przyswaja jakiegoś pokarmu, zaczyna produkcję przeciwciał klasy IgG.kucharzJeszcze przed przystąpieniem do ułożenia diety eliminacyjnej, koniecznym jest przeprowadzenie testów na nietolerancje pokarmową. To właśnie w ich trakcie wykryjemy przeciwciała pokarmów, których nasz organizm nie toleruje. Przeciwciała te znajdują się w krwi, którą wcześniej należy pobrać od pacjenta. Nietolerancja pokarmowa spotyka każdego z nas. Objawia się przede wszystkim zmianami skórnymi, bólami migrenowymi, otyłością, miażdżycą, wzdęciami brzucha, biegunką lub zaparciami.

Jednym z minusów diety eliminacyjnej dla dużej ilości osób jest fakt, że jadłospis musi być ustalony indywidualnie dla danej osoby przez profesjonalnego dietetyka. Zazwyczaj w przypadku takowego jadłospisu kaloryczność jest mniejsza od całkowitego dziennego zapotrzebowania osoby dorosłej na kalorie o około 200-300 kcal. Z pewnością osoby, które miały styczność z innymi dietami widzą w tym przypadku ogromną zmianę. Diety odchudzające zazwyczaj wymagają od nas znacznie bardziej restrykcyjnych rozwiązań. W przypadku niektórych diet dzienna dawka spożycia kalorii jest pomniejszona o 500, a nawet i 1000 kcal.

W przypadku tej diety koniecznym jest wyeliminowanie produktów nietolerowanych przez nasz organizm na minimum trzy miesiące. Jest to okres, w którym nasz organizm uspokoi się, wyciszy reakcje alergiczne, poprawi proces trawienia.

Dieta eliminacyjna w pozytywny sposób wpłynie na nasz organizm. W sposób zauważalny poprawi stan naszego zdrowia.

Ogromnym plusem diety eliminacyjnej jest to, iż jadłospis układany jest dla nas indywidualnie. Toteż dietetyk powinien wziąć pod uwagę zarówno nasze preferencje żywieniowe, jak i też zdolności kulinarne, a także tryb życia, jaki w obecnym czasie prowadzimy. Dla wielu osób obecność dietetyka powinna działać motywująco, duże grono odczuwa w ten sposób zewnętrzne wsparcie. Już po pierwszych dniach stosowania diety osoby z niej korzystające odczuły, że są zdrowsze, zyskały chęć do życia, pozbyły się przykrych problemów.

Wady diety eliminacyjnej

Na koniec kilka słów o minusach tejże kuracji, gdyż i o nich należy wspomnieć. Niepodważalnym minusem będzie niemożność spożywania przez nas produktów, których nasz organizm nie toleruje. Niestety w tym przypadku możemy natrafić na nasze ulubione smakołyki i trudno będzie z nich zrezygnować. Należy również wspomnieć o dość wysokich kosztach związanych z wykonaniem testu na nietolerancję oraz opieką dietetyczną. Dieta najlepiej sprawdza się jedynie u tych osób, które maja problem z nietolerancjami pokarmowymi.

Oceń dietę