Diety odchudzające


Książki o dietach- największy wybór w najlepszych cenach.

Dieta grup krwiWszystkie osoby, które szukają programu żywieniowego dopasowanego do indywidualnych potrzeb organizmu, powinny zainteresować się niezwykle skutecznym i bezpiecznym planem, jakim jest dieta zgodna z grupą krwi. Nie istnieje jedna, uniwersalna metoda, która pozwoli nam zrzucić zbędne kilogramy przy jednoczesnym korzystnym wpływie na nasze zdrowie. Krew jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na samopoczucie, odporność na stres i zapotrzebowanie na takie a nie inne produkty. Dlatego oczywiste jest, że warto wybrać dietę, która jest idealnie dopasowana do naszej grupy krwi.

Dieta grup krwi jest programem żywieniowym będącym odpowiedzią na potrzeby naszego organizmu. Plan ten opracowało dwóch lekarzy (ojciec i syn) - James oraz Peter D’Adamo. Ich metoda w krótkim czasie zdobyła uznanie nie tylko dietetyków i ekspertów żywieniowych, lecz także osób, które ją zastosowały.

Zgodnie z założeniami diety grup krwi, ludzie dzielą się na reprezentantów grupy 0, A, AB oraz B. Dla osób przyporządkowanych do danej kategorii, istnieje szereg produktów wskazanych, zakazanych i neutralnych. Stosowanie diety zgodnej z grupą krwi jest niezwykle proste – spożywamy produkty polecane i obojętne, zaś unikamy zabronionych. Program będzie tym skuteczniejszy, im bardziej restrykcyjnie będziemy podchodzić do powyższego założenia.

Dieta zgodna z grupą krwi pomoże nam nie tylko zrzucić zbędny tłuszczyk, lecz także utrzymać nową wagę bez wystąpienia efektu jojo. Metoda ta nie skupia się tylko i wyłącznie na poprawie naszej figury – jej stosowanie dla wielu osób stanowi właściwie zdrowy sposób odżywiania i życia. Ponieważ założenia diety uwzględniają skłonność do zapadania na charakterystyczne dla danej grupy krwi choroby, jej stosowanie umożliwia nam życie w zdrowiu poprzez unikanie popularnych schorzeń, zarówno tych niegroźnych, jak i wyjątkowo poważnych.

Dieta krwi

Jak jednak, dzięki metodzie lekarzy D’Adamo, możliwa jest utrata zbędnych kilogramów? Odpowiedź jest prosta – ograniczamy lub zupełnie wykluczamy z naszego menu produkty źle trawione i toksyczne, które w przeciwnym razie powodowałyby odkładanie się tłuszczu w naszym ciele. Dieta zawiera wszelkie niezbędne składniki odżywcze i jest prawidłowo zbilansowana, dzięki czemu tracimy na wadze stopniowo, lecz z długotrwałym efektem. Warto także dodać, że program żywieniowy zgodny z daną grupą krwi pozwala na dłużej zachować młodość i sprawność poprzez spowolnienie procesów starzenia.

Oceń dietę


Omówiona tutaj dieta jest z pewnością godna uwagi każdego człowieka, zarówno osób młodych jak starszych, pracujących umysłowo czy też fizycznie. Nie tylko pozwala wypracować i utrzymać wymarzoną sylwetkę, lecz także poprawia samopoczucie, wygląd i zdrowie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi zaleceniami dotyczącymi poszczególnych grup krwi.

Dieta dla grupy krwi 0
Dieta dla grupy krwi A
Dieta dla grupy krwi B
Dieta dla grupy krwi AB