Diety odchudzające


Książki o dietach- największy wybór w najlepszych cenach.

Dieta bananowaDieta bananowa w krótkim czasie zyskała popularność na całym świecie po tym, jak japońska śpiewaczka operowa Kumiko Mori przyznała, że po jej zastosowaniu zrzuciła aż 7 kilogramów. Zaletą programu jest jego niezwykła prostota a także wysoka skuteczność. Poniżej prezentujemy główne założenia „metody bananowej”.

Dietę opracowało małżeństwo z Tokio – Hitoshi i Sumiko Watanabe. Ich książka, a także popularyzacja tego sposobu odchudzania w internecie i telewizji sprawiła, że stał się on przebojem nie tylko w Japonii, lecz na całym świecie. Jak jednak można zrzucić zbędne kilogramy dzięki spożywaniu bananów?

Banany Na temat sekretu skuteczności diety powiedziano już wiele – w zależności od wersji programu, wyjaśnień jest kilka. Wiemy na pewno, że banany są źródłem cennych witamin (B, C), minerałów (np. magnez, żelazo, cynk, mangan, jod) i potasu, który zaopatruje komórki organizmu w wodę. Chociaż owoce te są dosyć kaloryczne, idealnie zaspokajają głód na długi czas. Dodatkowo, banany wspomagają odnowę komórek i wzmacniają układ nerwowy. Wciąż brak naukowo potwierdzonych dowodów skuteczności diety, jednak miliony osób na całym świcie, które ją zastosowały, przekonują o wysokiej skuteczności metody.

Jedną z popularniejszych wersji tego programu żywieniowego jest tzw. „poranna dieta bananowa”. Program opiera się na spożywaniu na śniadanie jedynie bananów, które należy popijać przegotowaną wodą. Przez resztę dnia możemy sobie pozwolić na co tylko mamy ochotę, pamiętając jednak aby unikać alkoholu, nabiału, lodów i słodyczy po obiedzie oraz aby nie jeść po godzinie 20:00. Koło południa możemy sobie pozwolić na małą słodką przekąskę. Każdy posiłek popijamy wyłącznie wodą w temperaturze pokojowej. Tę wersję programu można stosować przez miesiąc, a pozwala ona zrzucić nawet do 7 zbędnych kilogramów.

Inna wersja diety opiera się na spożywaniu na śniadanie, obiad i kolację musli, zaś na drugie śniadanie i podwieczorek – małego jabłka. Należy pamiętać, aby pić co najmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie. Musli przygotowujemy z połówki banana, 3 łyżek płatków owsianych, szklanki maślanki lub jogurtu naturalnego i łyżeczki miodu. Twórcy diety przekonują, że takie menu pozwala zrzucić 7 kilogramów w ciągu tygodnia (tyle też powinna trwać dieta). Chociaż ta wersja programu pozwala znacznie schudnąć, powrót do normalnego jedzenia i złych nawyków grozi efektem jojo. Dlatego też, po 7 dniach stosowania programu, zaleca się wprowadzenie programu żywieniowego stabilizującego wagę.

Ostatni wariant diety bananowej to metoda zaledwie trzydniowa. Każdego dnia jemy 3 banany oraz pijemy 3 szklanki mleka, pamiętając o piciu co najmniej 2 litrów wody mineralnej. Stosując takie menu, możemy zrzucić nawet 3 kilogramy.

Dieta bananowa to program dosyć kontrowersyjny. Chociaż wiele osób zapewnia, że pozwala on w szybki, prosty i przyjemny sposób pozbyć się zbędnych kilogramów, na temat utrzymania nowej wagi znaleźć można już znacznie mniej informacji. Jeśli zależy nam na szybkich efektach i wyjątkowo lubimy banany, możemy wypróbować tę metodę, pamiętając jednak, że jeśli chcemy zachować szczupłą sylwetę, po zakończeniu diety warto prowadzić zdrowy styl życia, unikać używek a także praktykować aktywnością fizyczną.

Oceń dietę