Diety odchudzające


Książki o dietach- największy wybór w najlepszych cenach.

Dieta azteckaDieta aztecka swą nazwę zawdzięcza temu, iż opiera się na produktach, które królowały w jadłospisie dawnych Azteków. Twórcą diety jest Bob Arnot. Według niego dieta pozwala osiągnąć prawidłową masę ciała, a także przyczynia się do uzyskania odpowiedniego poziomu cukru we krwi. Podstawę diety stanowią nasiona chia. To właśnie te nasiona przyczyniły się do sukcesu, jaki osiągnęli w zamierzchłych czasach Aztekowie.

Nasiona chia są również nazywane „pokarmem dla biegaczy”. To przede wszystkim dlatego, że mają niezwykłe właściwości wzmacniające. W czasach Azteków były podstawowym źródłem pokarmu wojowników, którzy brali udział w wyczerpujących marszach i bitwach.

Istotną informacją dla osób chcących czerpać jak najwięcej z dobroci, jaką dają ziarna chia, jest fakt, że nie zmieniają one smaku potraw, co powoduje, że bez problemu możemy nasze ulubione posiłki wzbogacić o pewną dawkę tych nasion.

Dieta aztecka już po pierwszych dniach stosowania sprawia, iż odczuwa się zauważalne efekty. Dzięki nasionom spożywanym regularnie poczuć można przypływ energii. Dodatkowo wpływają one również na oczyszczanie organizmu. Oprócz tego świetnie łagodzą stany zapalne, a także wyrównują gospodarkę lipidową i hormonalną.

Dieta aztecka składa się z trzech faz, które powinny być stosowane przez określony czas. Faza pierwsza powinna być stosowana przez dwa tygodnie. Umożliwia ona szybkie i przede wszystkim efektywne zrzucenie zbędnych kilogramów i przygotowanie metabolizmu na nadchodzące kolejne fazy. W przypadku fazy I dzienny jadłospis składa się z tak zwanych trzech smoothie. Do ich przyrządzenia wykorzystywane będą następujące produkty: zmielone ziarna chia, jogurt, bądź mleko, sok lub nektar, a także owoce i warzywa. W trakcie jej trwania można stosować zdrowe przekąski.

Faza druga powinna trwać przez sześć tygodni. Ma ona za zadanie przede wszystkim przyspieszyć nasz metabolizm, co spowoduje szybką utratę masy ciała. W fazie drugiej z jadłospisu eliminujemy jeden z trzech smoothie, by zastąpić go odpowiednio skomponowanym posiłkiem popołudniowym.

Faza trzecia powinna być stosowana do końca życia. To dzięki niej zachowamy upragnioną masę ciała, a przy tym pozostaniemy pełnymi energii, szczęśliwymi i przede wszystkim zdrowymi ludźmi. Faza III to przede wszystkim konieczność spożywania regularnych posiłków składających się ze zdrowych produktów naturalnego pochodzenia. Podstawę powinny jednak stanowić ziarna chia.

Produkty dozwolone w trakcie stosowania diety azteckiej:

Imperium Azteków
  • warzywa,
  • owoce,
  • czekolada,
  • fasola,
  • kukurydza,
  • amarantus,
  • bulgur,
  • ryby,
  • indyk,
  • komsa ryżowa.

W trakcie stosowania diety nie można stosować produktów, które zawierają dużo tłuszczy nasyconych, węglowodanów i kwasów tłuszczowych z rodziny omega-6. Mowa tutaj przede wszystkim o bombach węglowodanowych, które znajdują się z chlebie, spaghetti i innych produktach mącznych.


Oceń dietę