Diety odchudzające


Książki o dietach- największy wybór w najlepszych cenach.

Dieta antycellulitowacellinea

Cellulit jest jednym z najbardziej powszechnych problemów dotyczących skóry, który dotyka większość kobiet na całym świecie. Szacuje się, że około 80% przedstawicielek płci pięknej zmaga się ze skórką pomarańczową. Walka z nią nie jest prosta - wymaga zastosowania różnorodnego rodzaju metod, konsekwencji i silnej woli. Dzięki umiejętnemu połączeniu działania kosmetyków, aktywności fizycznej a także diety, można znacząco zredukować niechciane zgrubienia i nieestetyczne grudki pojawiające się najczęściej w okolicach ud, kolan i pośladków. Poniżej prezentujemy antycellulitową dietę, która jest nie tylko niezwykle pomocna, lecz nawet konieczna w walce ze skórką pomarańczową.

O samym Cellulicie oraz wszelkich sposobach jego zwalczania możesz przeczytać więcej na stronie www.cellulit24.com.

Na początku chcielibyśmy omówić podstawowe zasady omawianego tutaj programu żywieniowego. Przede wszystkim, dobrze jest jeść mało, lecz często. Niezwykle istotne jest także regularne przyjmowanie posiłków i nie omijanie żadnego z nich (szczególnie śniadań, które powinny dostarczać nam niezbędnej energii na resztę dnia). Dieta antycellulitowa powinna być odpowiednio zbilansowana i bogata w nieprzetworzone, świeże produkty (zwłaszcza warzywa i owoce). Najlepiej unikać jest potraw smażonych i duszonych w tłustych lub śmietanowych sosach. Zamiast tego, dobrze jest przygotowywać posiłki poprzez gotowanie na parze lub pieczenie.

Niezwykle istotnym zaleceniem diety antycellulitowej jest rezygnacja lub znaczne ograniczenie soli, gdyż zatrzymuje ona w naszym organizmie wodę i toksyny. Zamiast tej przyprawy, możemy spokojnie sięgać po świeże zioła, czosnek, cebulę, bazylię, estragon, oregano itp. Nasze menu powinno składać się z chudego mięsa, drobiu, ryb oraz nabiału. Możemy także jak najczęściej sięgać po cytrusy, które wspomagają odtwarzanie wpływających na poprawę wyglądu skóry włókien kolagenu. Polecamy zapoznanie się z artykułem dotyczącym diety grapefruitowej, która jest jednym z najbardziej skutecznych programów żywieniowych wspomagających walkę ze skórką pomarańczową. Podczas walki z cellulitem świetnie sprawdzają się także działające przeciwobrzękowo produkty bogate w potas, w tym sałata, pomidory i ziemniaki. Warto sięgać również po witaminę B, którą znajdziemy w jajach, drożdżach i kiełkach zbóż. Szczególnie ważne w walce ze skórką pomarańczową są produkty zawierające kwasy tłuszczowe omega (np. oleje roślinne, ryby, orzechy, oliwa) – usprawniają one metabolizm i spalanie tkanek tłuszczowych.

Chcąc pozbyć się cellulitu, nie możemy zapominać o piciu co najmniej 2 litrów mineralnej wody o niskiej zawartości sodu. Wspomaga ona wydalanie z organizmu wszelkich ubocznych produktów przemiany materii, które to przyczyniają się do nasilenia efektu skórki pomarańczowej. Oprócz wody, dobrze jest pić także czerwoną i zieloną herbatę (usprawnia metabolizm) oraz napary z ziół. Zalecane są również wszystkie produkty działające moczopędnie a wiec: arbuz, pietruszka, seler, czereśnie, truskawki.

Podczas stosowania diety antycellulitowej, należy unikać potraw tłustych i mocno przyprawionych (w tym popularnych w dzisiejszych czasach dań typu fast food). Zawierają one dużo soli i wysoko przetworzonych produktów, które to są odradzane w każdym odpowiednio zbilansowanym programie żywieniowym. Dobrze jest także ograniczyć słodycze i alkohol. Od czasu do czasu można oczywiście sięgnąć po lampkę czerwonego wina lub drink na bazie świeżo wyciśniętego soku, lecz lepiej unikać wysokoprocentowych trunków. Jeżeli mamy ochotę na cos słodkiego, najlepiej jest wybrać gorzką czekoladę o wysokiej zawartości kakao. Unikajmy jednak cukru w czystej postaci, mlecznych deserów a także słodzonych serków. Dobrze jest także ograniczyć lub zupełnie wyeliminować z menu czerwone mięso, tłusty ser żółty, kawę oraz wędliny. Z naszego jadłospisu należy definitywnie wykreślić słodkie napoje gazowane.

Jak w jednym zdaniu można scharakteryzować dietę antycellulitową? Jest to przede wszystkim zdrowy i lekki program żywieniowy. Niezwykle istotny jest też fakt, że korzyści z jego stosowania mogą być różnorodne – nie tylko znacznie zredukujemy uporczywą skórkę pomarańczową, lecz dodatkowo możemy poprawić wygląd naszej sylwetki i stan skóry. Pamiętajmy jednak, że dieta będzie skuteczna tylko i wyłącznie wtedy, jeśli nie potraktujemy jej jako metody doraźnej, lecz jako sposób odżywiania, który warto stosować przez resztę naszego życia.

cellinea

Oceń dietę