Diety odchudzające


Książki o dietach- największy wybór w najlepszych cenach.


Dieta 3D chiliDieta 3D chili to kuracja, dzięki której nie musimy skrupulatnie liczyć kalorii ani też głodować. Harmonogram żywieniowy uwzględnia wszystkie niezbędne składniki odżywcze i śmiało można rzec, że jest zróżnicowany. Jej pozytywne rezultaty opierają się przede wszystkim na wykorzystaniu przypraw jako produktów przyspieszających metabolizm.

Podstawę diety, jak już zostało wspomniane, stanowią przyprawy, które podzielić można na trzy podstawowe grupy kolorystyczne to jest żółty, czerwony i zielony. Osoba stosująca dietę musi dobrać odpowiednie ilości przypraw i połączyć je ze składnikami jadłospisu. Gdy zostanie to zrobione poprawnie uzyskujemy trójwymiarowy system spalania kalorii.

Głównym składnikiem grupy 3D chili, jaka sama nazwa wskazuje, są papryczki chili. Do niej dobieramy kolejne przyprawy, to jest zielone i żółte, dzięki czemu organizm nie uodparnia się na jedną przyprawę i nie spowalnia w późniejszym czasie swojej pracy.

chili

Przyprawy czerwone

Wśród przypraw czerwonych znajduje się papryka ostra, chili, papryka słodka, pepperoni, pieprz czarny, curry. To w tych przyprawach zawarta jest kapsaicyna, która w znaczący sposób wpływa na przyspieszenie procesu przemiany materii, a w konsekwencji spalanie tłuszczu. Właśnie to powoduje, że czerwone przyprawy są niezbędnym składnikiem każdej kolacji.

Przyprawy żółte

Wśród nich wymienia się cynamon, imbir i kardamon. Podstawową funkcją tych przypraw jest ciągła stymulacja pracy układu pokarmowego. Dzięki spożyciu tych przypraw pobudzimy proces trawienia, a także produkcję soków żołądkowych. Oprócz tego hamują one apetyt oraz zapobiegają podjadaniu.

Przyprawy zielone

Do tego grona przypraw zaliczamy oregano, bazylię, miętę, szałwię i tymianek. Wpływają one kojąco na żołądek. Dzięki nim regulowana jest praca żołądka i zmniejszana niestrawność. Tymi przyprawami powinno być doprawione każde śniadanie. Przygotują one nasz żołądek na to, by w odpowiedni sposób funkcjonował w dalszej części dnia.

Jak widać dieta 3D chili w swym składzie ma dość zróżnicowane przyprawy, jednakże niektóre z nich w bardzo negatywy sposób mogą wpływać na nasz organizm, zwłaszcza wtedy, gdy chorujemy. Diety zatem nie powinny stosować osoby, które mają wrzody żołądka lub jakąkolwiek inną dolegliwość związaną z układem pokarmowym.

Jak wcześniej zostało wspomniane dieta nie wymaga od osoby jej stosującej wielu wyrzeczeń. W trakcie jej stosowania jednakże bardzo ważne jest to, aby zjadać każde śniadanie i spać co najmniej 8 godzin. Sen ma zbawienny wpływ na nasza przemianę materii. Jeśli jest go za mało ta znacznie spada. U osób, które nie wyśpią się, komórki uwalniają hormon zwany grealiną, który to jest odpowiedzialny za wzrost naszego apetytu.


Oceń dietę