Diety odchudzające


Książki o dietach- największy wybór w najlepszych cenach.


Idealna dieta dla 20,30,40 latkówNie masz zaufania do różnego typu diet? Nie martw się. Ta dieta pozwoli ci zrzucić 4 kilogramy w 13 dni bez niechcianego efektu jo-jo.

Przedstawiona poniżej dieta pozwoli ci schudnąć 4 kg w przeciągu 13 dni. W tym czasie twoje ciało stanie się jędrne, a ty będziesz funkcjonować na wysokich obrotach, niezależnie od tego, czy masz 18, czy też 40 lat.

Przez pierwsze 10 dni dieta zakłada zjadanie tylko specyficznych składników, które zawierają wysokiej jakości białko i witaminy. Codziennie będziesz sporządzać jedną potrawę, którą podzielisz na trzy-cztery porcje, które zjesz w trakcie dnia. To spowoduje, że twój organizm przyspieszy przemianę materii, a co za tym idzie proces chudnięcia. Przez 3 ostatnie dni będziesz jeść tylko dania przygotowane z uwzględnieniem aktualnych potrzeb twego organizmu w zależności od tego ile masz lat.

Dieta dla osób w wieku 20 lat


20 latka

Przed rozpoczęciem: aby schudnąć stosowałaś głodówkę; kilogramy szybko ubywały jednak i równie szybko wracały (tzw. efekt jo-jo).

To powinnaś(powinieneś) zrobić: przez 10 dni jesz sałatkę z kurczaka i pijesz sok pomarańczowy oraz wodę mineralną (dieta 600 kcal dziennie), przez kolejne trzy dni spożywamy produkty, które przyczynią się do utrzymania wagi i utrzymają metabolizm na wysokim poziomie.

Twoja dieta cud: w ciągu pierwszych 10 dni dostarczy ci dużą ilość białka, które przyczyni się do podkręcenia przemiany materii, wzmocni mięśnie, ścięgna i wiązadła. Duża porcja witaminy C sprawi, że białko będzie lepiej wykorzystane i przyswojone. Dodatkowym elementem, który pozytywnie wpłynie na twa urodę będzie duża dawka kolagenu. Dzięki niemu wzmocnią się twoje włosy, skóra i paznokcie. Podczas 3 ostatnich dni musisz przyswoić dużą dawkę (2 mg) witaminy B6 ( jest to 200% dziennego zapotrzebowania). To spowoduje utrzymanie się na bardzo wysokim poziomie twej przemiany materii, co uchroni cię przed efektem jo-jo.

Dieta dla osób w wieku 30 lat


30 latka

Przed rozpoczęciem: odchudzałaś się, pijąc dużą ilość kawy i skubiąc różne potrawy. To oczywiście przyczyniło się pogorszenia stanu twego zdrowia. Twa skóra stała się ziemista i pojawiły się na niej zmarszczki. Po krótkim okresie czasu znów przybierałaś na wadze i cały proces rozpoczynał się na nowo.

To powinnaś zrobić: przez 10 dni jesz gotowaną kaszę z serwatką i warzywami, a przez kolejne trzy produkty bogate w białko.

Twoja dieta cud w ciągu 10 pierwszych dni podkręci twą przemianę materii o 30%. To za sprawą białek serwatkowych, gdyż do ich strawienia organizm potrzebuje dużej ilości energii. Nasz organizm podczas trawienia białek serwatkowych wykorzysta zapasy tłuszczu. Serwatka wpłynie również pozytywnie na twoją skórę, stanie się ona jędrna i gładka. Dodatkowo wzmocni także włosy, paznokcie i zniweluje cellulit z ud i pośladków. Zawarty w kaszy i warzywach błonnik zmniejszy wchłanianie tłuszczy i poprawi pracę jelit, a to przyspieszy redukcje zbędnych kilogramów. Podczas trzech ostatnich dni nasze menu wzbogacamy o białko, które jest w mleku, jajach, chudych wędlinach.

Dieta dla osób w wieku 40 lat


40 latka

Przed rozpoczęciem: Twój sposób na chudniecie polegał głownie na tym, że nic nie jadłaś przez cały dzień, jednak po powrocie z pracy wszystko było nadrabiane. To spowodowało spowolnienie twej przemiany materii do tego stopnia ze twój organizm potrafi tylko gromadzić tłuszcz.

To powinnaś zrobić: w ciągu 10 dni jedz kaszę z warzywami i olejem lnianym, a w ciągu ostatnich trzech ryby.

Twoja dieta cud zawiera mało kalorii i dużo błonnika, to spowoduje szybkie zrzucanie zbędnych kilogramów. Olej lniany dostarczy ci solidną dawkę witaminy E i kwasów tłuszczowych, a dodatkowo sprawi, że będziesz syta. Wszystkie te składniki tworzą prawdziwy eliksir młodości:

  • zapobiegają wysychaniu i wiotczeniu skóry
  • nawilżają i wypełniają zmarszczki
  • wygładzają skórę

W trakcie trzech ostatnich dni jeść musisz ryby, które nasycą twój organizm wapniem i witaminą D3, to zapewni ci ochronę przed osteoporozą. Ryby są najlepszym źródłem jodu. Przyczynia się on znacznie do podniesienia i utrzymania wysokiego tempa przemiany materii. Duża dawka jodu sprawi ze chudnąć będziesz nawet po zakończeniu terapii, co uniemożliwi pojawienie się efektu jo-jo.

Stosując się do wyżej opisanych zaleceń z pewnością w krótkim okresie czasu zauważysz znaczne postępy. Najważniejsze jest to, że dieta jest idealnie dobrana do wieku i dodatkowo stara się wykluczyć niepożądany efekt jo-jo. Wystarczy tylko ściśle ją przestrzegać.

Oceń dietę